Leer de natuur wat beter kennen en het valt je direct op; er bestaan meer soorten planten, insecten en vogels dan je je kan voorstellen. Iedere soort is uniek en samen laten ze zien wat natuur zo bijzonder maakt. Door bijzondere vogels te spotten, zeldzame planten te benoemen en insecten te tellen, leer je deze rijkdom beter kennen en begrijpen. En waar kun je dat nou beter doen dan in en rond het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug?
Elk jaar vieren we op 24 mei de Dag van het Nationaal Park, een moment waarop de meest karakteristieke natuurgebieden van Nederland in de schijnwerpers staan. In 2025 zetten we op deze bijzondere dag het thema biodiversiteit centraal. We nodigen jong en oud uit om samen met boswachters, gidsen en andere natuurliefhebbers de soortenrijkdom van het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug te komen ontdekken. Wat leeft er in het water, wat groeit er uit de grond en welke soorten vliegen er door de lucht?
Doe mee en ontdek de kracht van biodiversiteit
De ‘Nationale Parken Soorten Challenge’ loopt van zaterdag 17 t/m 31 mei. We gaan samen zo veel mogelijk soorten tellen en nodigen je uit om mee op pad te gaan. Sluit bijvoorbeeld aan bij een excursie met boswachter of natuurgids, of trek zorgvuldig je eigen plan met een loep of verrekijker. Alle tellingen die via de app ObsIdentify of via Waarneming.nl worden doorgegeven in het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug tellen mee. Je kunt niet alleen in het bos soorten gaan ontdekken, maar ook bij jou in de buurt en/of tuin. Kijk eens goed wat er rondscharrelt of vliegt dichtbij huis. Ontdek hoe rijk de natuur bij jou in de buurt is!
Let er tijdens het tellen wel op dat je op de paden blijft, zodat dat je geen dieren verstoort die bijvoorbeeld aan het broeden zijn.